Firma POLISH Milk Technologies Sp. z o.o. zajmuje się produkcją cukierków w formie tabletek dla dzieci i osób dorosłych wyprodukowanych na  bazie mleka w proszku. Surowce do naszych produktów są najwyższej jakości i pochodzą  z "zielonych płuc Polski". Składy recepturowe  mleka w proszku w postaci tabletek, są tak opracowane, że pozwalają nam na określanie ich mianem produktów o właściwościach funkcjonalnych i jednocześnie używania w stosunku do nich tzw. „czystej  i krótkiej etykiety”. Prozdrowotne właściwości   produktów  przez nas wytwarzanych wynikają z udziału w ich składzie recepturowym, obok głównego składnika, jakim jest mleko w proszku  również naturalnych owoców liofilizowanych o właściwościach antyoksydacyjnych. Zakładamy, iż obecność liofilizatów w recepturze cukierków na bazie mleka, może determinować ich potencjał prozdrowotny, przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjności sensorycznej.
DLACZEGO MLEKO W TABLETKACH ?
Mleko w postaci płynnej jest podatne na niekorzystne przemiany pod wpływem mikroflory naturalnie w nim występującej.  Stanowi to jeden z czynników utrudniających zarówno dystrybucję tego surowca, jak również decyduje o jego krótkim okresie przydatności do spożycia. Jednym ze sposobów przedłużających trwałość i ułatwiających dystrybucję mleka jest poddawanie go procesowi suszenia, w wyniku którego powstaje mleko w proszku o skondensowanej zawartości składników odżywczych w stosunku do mleka naturalnego. Mleko w proszku jest łatwe do przechowywania i posiada znacznie  wydłużony termin przydatności do spożycia.  Bezpośrednia konsumpcja mleka w proszku jest niemożliwa i wymaga jego wcześniejszego rozpuszczenia w wodzie i podgrzania, a to wiąże się z koniecznością wygospodarowania dodatkowego czasu na jego przygotowanie,   co w dzisiejszy czasach jest niejednokrotnie niemożliwe.  Mając na uwadze powyższe oraz często występującą niechęć do spożywania mleka szczególnie przez dzieci, jak i grupę osób dorosłych zaistniała potrzeba poszukiwania nowych form spożywania mleka. Jedną z form w jakiej mleko  w proszku mogłoby być spożywane jest jego tabletkowanie. Mleko w postaci tabletek stanowi alternatywną formę spożywania mleka, będącego doskonałym źródłem wapnia dla wzmocnienia kości dla wszystkich grup wiekowych.
 
KONTAKT
Polish Milk Technologies  Sp. z o.o.
ul. Towarowa 20B;  10-417 Olsztyn

NIP: PL7393936445;  REGON:  38535605200000
Spółka wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego  przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy pod nr KRS 0000824317.